Posts belonging to Category Громадянське суспільство



Заява ГО “Українська альтернатива” з приводу виборів

logo_ua_2Головним завданням на сьогодні для української політичної нації є збереження суверенітету держави та територіальної цілісності. Короткотермінові інтереси не повинні визначати наші дії, особливо зважаючи на те, що ми віримо у майбутнє нашої країни.
Україна була, є і буде. (далі…)

Записки лібертаріанця. Білль про права

ВАЛЕНТИН ХОХЛОВ, "Українська альтернатива"

ВАЛЕНТИН ХОХЛОВ, “Українська альтернатива”

Білль про права з’явився в Конституції США не відразу, і це може викликати здивування – чому батьки-засновники найбільш демократичної держави того часу не заклали подібні статті в документ одразу, тоді як аналоги (Велика хартія вольностей) на той момент вже були відомі? Чому, врешті-решт, набір поправок під такою назвою був все ж прийнятий? І в чому, на мій погляд, багато сучасних людей помиляються, кажучи про громадянські права.
(далі…)

Запрошуємо до обговорення та дискусії!

ВАЛЕНТИН ХОХЛОВ, "Українська альтернатива"

ВАЛЕНТИН ХОХЛОВ, “Українська альтернатива”

Пропонуємо вашій увазі Проект Конституції України, розроблений членом ГО Українська Альтернатива Валентином Хохловим. Запрошуємо до широкого обговорення цього матеріалу.
(далі…)

Записки лібертаріанця. Аналогії

ВАЛЕНТИН ХОХЛОВ, "Українська альтернатива"

ВАЛЕНТИН ХОХЛОВ, “Українська альтернатива”

№ 2 – Аналогії

Питання будівництва держави і написання Конституції навряд привертають увагу громадян на щоденній основі, тому можуть здатися читачам більш складними і абстрактними, ніж вони є насправді. Тому, перш ніж рухатися далі, пропоную розглянути дві аналогії, які можуть бути ближчими і доступнішими для розуміння – об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) і акціонерне товариство (корпорацію). (далі…)

After Trump: Return of Nation State and Search for Normalcy

 

 

вк_7дNo matter what new American president will do, the world has changed by the mere fact of his election.
Trends in Europe to support isolationist right forces are similar. Dutch Referendum on Ukraine, Brexit. Marin Le Pen in French ratings with is at 25-30%. Regardless of who will become French President, with one third of right populist supporters in a number of European countries, political in Europe discourse has changed.
Globalism, which looked like an irreversible and comprehensive development questioned.
European peoples do not want any supra-national constructs. UN inefficiency is one more proof for it.
Nation state concept is not only dead as it was fashionable to think since 90-ies, but it is back in a big way. This is very simple idea. And there is basically nothing wrong with it. (далі…)

Стабілізець-2016

 

Політичний 2016 рік розпочався з кампанії за звільнення А.Яценюка з посади прем’єра. Завершився вк_7двіджимом на взаємно вигідних умовах Приватбанку у В.Коломойського. Між цими вікопомними подіями відбулося призначення близького до П.Порошенка Ю.Луценка на посаду Генпрокурора. (Злет і падіння Н.Савченко – у дужках). «Власть сильна, как никогда» – копірайт Гітлера-1945, Медведчука, Януковича, Путіна.

Відносна стабілізація постреволюційної країни – бажаний для усіх результат. Бо постійні пертурбації до добра не доведуть. Особливо – таку економічно слабку та політично неоднорідну країну, як наша. Проте порівняно з викликами, перед якими стоїть країна, важлива якість, у якій застиг стабілізець. Якість ця – трохи підмарафечена домайданна олігархічна система. (далі…)

Бруківка з Майдану

У холі ліцею №1 селища Верхнячка Христинівського району на Уманщині – саморобний макет Майдану Незалежності. Біля підніжжя стели – три обпалених камінці-бруківки з головної площі країни. Їх привезли до ua_1школи випускники школи, студенти, для яких такі «камінці» були чи не єдиним захистом під час наступу «беркутівців» у ніч на 19 лютого.
Однією зі шкіл, де протести в Києві підтримали з перших же днів, був ліцей з Верхнячки. Тут знали ім’я чи не кожного студента, випускника цього навчального закладу, який був на Майдані. Спілкувалися, підтримували. На знак солідарності з учасниками акцій протесту школярі співали гімн України. (далі…)

Допомога українській армії

ВОЛОДИМИР КУХАР, "Українська альтернатива"

В березні «Українська альтернатива» навідувалась до військових, що тоді стояли на півночі Чернігівщини, на самому кордоні з Росією. Атмосфера була тривожна, всі очікували зо дня на день прямого вторгнення російської армії. Бійці на кордоні запевняли, що бойовий дух в українській армійців високий, стверджували, що всім забезпечені, і просили тільки підвезти чистої питної води, бо рідина з місцевих колодязів була якогось підозрілого жовтувато-зеленого кольору. Тоді ж на випадок, якщо в чомусь буде якась нагальна потреба – залишили військовим контактні телефони.
Тепер наші військові, яких ми у березні провідували на півночі Чернігівщини, отримують  нові завдання. Маршрут їх переміщень лежить на схід України. І їм точно потрібна допомога! (далі…)

Військо – 2014

ВОЛОДИМИР КУХАР, "Українська альтернатива"

Відвідали з колегами по ГО “Українська альтернатива” кілька місць дислокації наших військових на північ від Києва. Хочемо розуміти, що у дійсності відбувається. І хочемо допомогти у міру можливостей. Люди нам передавали кошти на потреби Майдану. Майдан переміг. Залишок коштів має піти на захист від зовнішньої загрози. Список потреб зі слів бійців подано наприкінці замітки. (далі…)

Володимир В’ятрович: «Битва» за історію – теж частина фронту

СВІТЛАНА ГАЛАТА, "Українська альтернатива"

Чи готові українці об’єдатися? Як подолати «совок» і розпрощатися з радянським минулим? Що може зробити для цього Інститут національної пам’яті, реорганізацію якого нині обговорюють в уряді? На ці та інші запитання ми попросили відповісти керівника Центру історії державотворення України Києво-Могилянської академії, екс-директора архіву Служби безпеки України,  історика  Володимира  В’ятровича. Коли це інтерв’ю готувалось для оприлюднення на сайті “Української альтернативи” стало відомо, що В. В’ятровича було призначено керівником Інституту національної пам’яті. Як відзначив сам пан Володимир на своїй сторінці в facebook.:«Це була довга дорога. Почалася десь після Помаранчевої революції, коли вперше почав добиватися від влади створення Інституту національної пам’яті. Чи може навіть раніше десь в 2001, коли вперше дізнався про діяльність такої установи в Польщі. Зараз дорога далеко не скінчилася – попереду повернення Інституту попереднього статусу, перетворення його в незалежний від політичної ситуації країни орган, передача архівів комуністичних спецслужб та багато іншого.”

(далі…)