Posts belonging to Category Права людини



Записки лібертаріанця. Питання громадянства

ВАЛЕНТИН ХОХЛОВ, "Українська альтернатива"

ВАЛЕНТИН ХОХЛОВ, “Українська альтернатива”

У попередніх записках цілком однозначно була висловлена думка щодо того, що громадяни первинні, а держава – вторинна. У той же час, у низці держав питання громадянства регулюються на рівні законодавства, а у деяких надання або позбавлення громадянства навіть здійснюється органами виконавчої влади. Використовуючи метод аналогії, це якби рада директорів або топ-менеджмент корпорації надавали або позбавляли акціонерів права власності на їхні акції, а правління ОСББ – права власності мешканців на належні їм квартири. (далі…)

Записки лібертаріанця. Про конституційну реформу

ВАЛЕНТИН ХОХЛОВ, "Українська альтернатива"

ВАЛЕНТИН ХОХЛОВ, “Українська альтернатива”

№1 – Навіщо потрібна конституційна реформа

У 1780-х роках в США три батьки-засновники – Гамільтон, Медісон і Джей – опублікували цикл статей під загальною назвою “Записки федераліста”, на основі яких була написана Конституція США. Цим циклом статей я хотів би почати громадську дискусію, підсумком якої має стати не просто конституційна реформа в нашій країні, але кардинальне переосмислення ролі громадянина, суспільства і держави. Проблема ця актуальна не тільки для України, а й для багатьох інших пострадянських країн.

Однією з причин написання цього циклу є криза традиційної політичної моделі, яка була створена в XIX столітті й проіснувала до кінця XX століття. Перемога Дональда Трампа, який не є типовим республіканцем, в США і Еммануеля Макрона, який взагалі не представляє жодну традиційну партію, у Франції – це тільки перші ластівки прийдешніх змін. Банкрутство соціалістичної ідеї і концепції welfare state стало особливо очевидним після провалу соціалістів у Франції і кризи лейбористів в Сполученому Королівстві. З іншого боку, електоральна база традиційних консерваторів, які підтримують Brexit або протекціоністські ідеї Трампа, теж обмежена. Не представлена в традиційному політичному спектрі група людей, які, з одного боку, орієнтуються на глобалізм, відкритість кордонів і вільну торгівлю, а з іншого – є противниками надмірного державного регулювання, соціалізму і welfare state. Цій групі, на мій погляд, можуть бути близькі ідеї лібертаріанства, і вона в подальшому може вплинути на формування політичного ландшафту. (далі…)

Чому Надія Савченко не могла бути навідником або Ким українським жінкам заборонено бути в армії

JKT_9002_4716Росія звинувачує Надю Савченко, що вона як навідник спрямувала вогонь артилерії на російських журналістів. Вона не робила цього. Та й не могла навіть називатися навідником. (далі…)

Україна – 2014: влада ставить країну на межу війни

ВОЛОДИМИР КУХАР, "Українська альтернатива"

Люди скуповують бронежилети. Такий товар тепер у дефіциті

Пишу цей текст після коментарів до недавньої публікації у німецькій газеті Die Zeit та в інших західних медіа. Коментатори у них дивуються, чому люди повстають проти леґітимного Президента. І чому люди повстають тепер замість чекати на вибори у 2015 році.

Отже, кілька слів про ситуацію в моїй країні. (далі…)

Маєш право!

ВОЛОДИМИР КУХАР, "Українська альтернатива"

Україна переживає один із найскладніших періодів з часів своєї незалежності – вирішується доля нашого народу і його майбутнє!

Після успішної оборони Майдану від Беркуту в ніч на 11 грудня та політична ініціатива перейшла на сторону народу. Проте з того часу майже нічого нового не відбулося. Ми знову можемо опинитися у ситуації тих, хто наздоганяє, після такого ж успішного протистояння спецпризначенцям 11 січня.

Чому? Відповідь проста – влада намагається показати нам, що їй байдуже, що відбувається.

За місяць Майдану активні громадяни нагадали суспільству 5 статтю Конституції – єдиним джерелом влади в Україні є народ. 

Нам необхідно почати застосовувати нашу владу! Ми маємо право знати, що від нашого імені підписує влада. Ми маємо право відстоювати наші законні права! Ми маємо право вимагати від влади здійснення волі народу! (далі…)

Заява ГО “Українська альтернатива” з приводу останніх подій у країні та наших дій

Українці, люди доброї волі!

 Влада відкрито зрадила країну. Вперше було віддано наказ брутально придушити мирний громадянський протест.

Відповідальність за «новітні Крути» зараз лежить на всіх.

Тому ми закликаємо :

1. Вимагаємо негайної відставки президента Януковича, Кабінету міністрів, міністра внутрішніх справ та усіх посадовців, причетних до розгону мирного протесту.

2. Забути образи останніх днів.  Згуртуватись навколо одного – порятунку України! Не можна допустити «білорусизації» чи хаосу, що  призведе до розколу нашої країни.

3.  Полiтична парламентська опозицiя повинна припинити взаємне пiдсиджування та змагання за eлекторальнi бали на вибори-2015. На порядку денному єдине питання: майбутнє країни. Вимагаємо формування єдиного фронту з сил студентства, громадськостi, полiтикiв. Опозицiя хоча б перед лицем таких вирiшальних подiй повинна усвiдомити, що полiтики – на службi народу, а не навпаки.

4. Створити єдиний дієвий оргкомітет, який виробить конкретний план дій і організує процес його виконання.

5. Єдиним можливим варіантом усунення зрадників від керування державою є безстрокова акція непокори – всеукраїнський страйк. Закликаємо до страйку студентів, офісних працівників, працівників промисловості – усіх небайдужих громадян.

6. Окремо звертаємось до бізнесу: доля країни від вас залежить сьогодні як ніколи. Ми або збудуємо нормальну країну разом, або нормальним людям у ній не буде місця. Надмірна обережність має свою ціну. Зволікання вбиває. Підтримайте протест!

7. Закликаємо представників силових відомств пам’ятати про свою присягу та відповідальність перед Законом і не йти проти народу.

8. Звертаємось до урядів та народів світу: йдеться про порушення базових людських прав. Заради безпечнішого світу завтра підтримайте нас сьогодні.

 9. Виходимо під національною символікою. Вивішуйте національні прапори на будівлях, машинах. Одягайте синьо-жовті стрічки. Ми  відроджуємо нашу країну!

10. Годі споглядати! Янукович не боїться інтернетних «лайків». У нього нема комп’ютера. Закликаємо усіх вийти на вулиці для захисту нашого з вами права на майбутнє.
Виходимо всі!

 

Громадська організація «Українська альтернатива»
 

Дуже віруюча нація

В Україні живуть дуже віруючі люди.

Вони вірять в Бога, і в чорта, в силу молитви, і магії, вірують в Юлію Володимирівну, і в Віктора Федоровича, вірять в Кличка, і в «Свободу», вірять навіть в Яценюка, і  в Ляшка, хоч і важко повірити.

Вірять в ЄС, і вірять в ТС, вірять в злий/братній Кремль, вірять в справедливий/ підступний Госдеп, вірять «Українській правді», вірять «Українській кривді», вірять в ТВі, вірять в «Інтер», вірять навіть в шоу «Холостяк».

Радміла КОРЖ "Українська альтернатива" журналіст, еколог

Вірять в Нострадамуса, в пророцтва баби Ванги, в доктора «Пі»,  в битву екстрасенсів , шоу Шустера та в прогнози гідрометцентру.

Вірять в інопланетян, в кінець світу, в його продовження, в паралельні світи і в царствіє небесне всіх формацій, а хто не вірить в царствіє – той вірить в реінкарнацію.

Після літа вірять в глобальне потепління, після зими – в глобальне похолодання, вірять в те, що астероїд вріжеться в планету, і в те, що Брюс Уїлліс справді космонавт.

Вірять в корисність сироїдіння, в шкідливість яєць, молока та ковбаси, чи навпаки, залежно від того, як там британські вчені наворожили.

Але не зважаючи на різноманітність об’єктів – це все одна віра. Бо вірять – самозабутньо, ревно, безапеляційно фанатично вірять в усяку локшину, аби тільки справдилось , що хтось звідкись ( чи навіть нізвідкіля, так, з простору) явиться і всіх врятує, збереже, наставить на істинний шлях, приведе до раю і світлого майбутнього.

Шкода тільки, що не вірують в себе, в свої можливості, та в свій тверезий розум…
Бо в Бога нема інших рук…

 

Джерело: Корреспондент

Рішення Європейського суду у справі Ю.Луценка та відповідальність посадових осіб в Україні

ГАЛИНА СЕНИК        «Українська альтернатива», експерт з прав людини (м.Львів) 

Юрій Луценко вимагає притягнути до відповідальності працівників прокуратури та суддів, причетних до його арешту:  першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, суддів Сергія Вовка, Оксану Царевич, Ганну Медушевську та ін. Нагадавши, що минулого тижня Європейський суд з прав людини визнав його арешт таким, що порушує Конвенцію з прав людини, пан Луценко під час засідання Печерського районного суду м.Києва подав заяву судді Ганні Медушевській. Вона ухвалила рішення передати її на розгляд Генпрокуратури.

Нагадаю, ще за кілька місяців до рішення Європейського суду  заступник генпрокурора Ренат Кузьмін та радник президента Марина Ставнійчук в один голос заявили:  якщо ЄСПЛ визнає порушення у справах проти Ю.Луценка та Ю.Тимошенко,  причини слід шукати у «системних проблемах правосуддя» в Україні, які «реально … ж не виникли сьогодні». Тобто, перший заступник ГПУ та радник президента намагаються перекласти відповідальність з теперішньої влади на системні помилки функціонування правосуддя, іншими словами  –  перекинути всі порушення у процесах над Ю.Тимошенко і Ю.Луценком на своїх попередників і недосконале законодавство.
Ця заява поважних представників держави Україна, які претендують на обізнаність у процесах над Ю.Тимошенко й Ю.Луценком, видаються більш ніж дивними, оскільки в обох випадках позивачі до ЄСПЛ основні претензії висловлювали не до прогалин у законодавстві й не до його невідповідності Європейській конвенції з прав людини, а до свідомого порушення норм національного законодавства працівниками Генеральної прокуратури і суддями за мовчазної згоди президента.
Наведу лише декілька порушень у справі колишнього міністра МВС та лідера опозиційної партії «Народна самооборона» Ю.Луценка, які стосуються статті 5 Європейської Конвенції про права людини.

(далі…)

Конституційна Асамблея та суспільні інновації

МИХАЙЛО САВЧИН “Українська альтернатива” кандидат юридичних наук, доцент (м. Ужгород)

Створення Конституційного Асамблеї як дорадчого органу при Президентові України у межах асигнувань Державного бюджету на утримання діяльності глави держави є доволі оригінальним кроком до вирішення суперечностей, що виникають у ході конституційного розвитку країни. Адже органи влади, на кшталт конституційних асамблей є конституантами, тобто органами, що формуються безпосередньо народом з метою прийняття конституцій у разі виникнення нової держави або їх ревізій (перегляду).

В Україні існують дві ключові проблеми, пов’язані із дією Конституції. По-перше, нерозуміння або істотне ігнорування прямої дії положень Конституції України. Відповідно до прямої дії Конституції застосування її положень не потребує прийняття якихось спеціальних законів, оскільки вона є самодостатньою і володіє верховенством, зокрема найвищою юридичною силою, щодо інших правових актів. Натомість у руслі радянського юридичного мислення часто положення Конституції застосовувалися лише при наявності відповідного конкретизуючого закону, а ще гірше – підзаконного акту. Це є однією із ключових проблем такого низького рівня забезпечення гарантій конституційних прав і свобод.

(далі…)

Україноцентризм

ВОЛОДИМИР КУХАР, лідер “Української альтернативи”

Текст оприлюднено на сайті Українська правда: http://www.pravda.com.ua/columns/2012/04/28/6963587/

Хав’єр Солана висловив сумнів щодо того, що Україна стане членом Європейського Союзу.  Те саме трохи раніше сказав Леонід Кучма. Той самий президент Кучма, який у 1998 році підписав указ про Стратегію інтеграції України до ЄС. Відповідно до неї передумови для вступу до ЄС мали бути створені до кінця 2007 року.

Шлях України до ЄС буде непростим і тривалим. Цей шлях залежить від теперішньої політики і долі політичних в’язнів в Україні лише на рівні короткотермінових перспектив, тактики. Як стратегія він залежить від багатьох чинників, які практично усі зараз складаються не на користь України.

Європейський Союз сам переживає непрості часи. Конституційний розвиток спільноти після Лісабонської угоди загальмувався. Нічого дивного, адже після неї залишається хіба що рівень понаднаціонального (supranational) утворення, новітнього СРСР, яке поглинає національні суверенітети. У самому ЄС для сприйняття цього нема підготовленої більшості. Особисто я проти участі України у будь-яких понаднаціональних структурах.

(далі…)