Posts belonging to Category Місцеве самоврядування



Донеччина — лідер за промисловим потенціалом і аутсайдер за індексом людського розвитку. Доктор економічних наук Ольга Новікова — про шляхи подолання дисбалансу

СТАНІСЛАВ ФЕДОРЧУК «Українська альтернатива» політолог, експерт з соціології

Джерело http://www.day.kiev.ua

Донецька область є практично абсолютним українським лідером за показниками розвитку промислового потенціалу, який залишився у спадок від Радянського Союзу. Частина старих промислових потужностей, разом із модернізованими або створеними новими об’єктами, слугують місцем роботи для сотень тисяч мешканців Донбасу, створюючи достатньо велику частину ВВП України. Однак за визначенням Донецька область є однією з традиційних старих індустріальних територій у Європі з характерними питаннями соціального, демографічного та екологічного характеру. На жаль, сприйняття Донбасу часто відбувається крізь призму політичного загальноукраїнського протистояння, в якому не лишається місця для тверезого і зваженого розуміння важливості регіону, потреб його мешканців, а головне — тих можливостей, які приховані насамперед у людському потенціалі краю.

(далі…)

Концепція внесення змін до Конституції України

МИХАЙЛО САВЧИН “Українська альтернатива” кандидат юридичних наук, доцент (м. Рівне)

І. Внесення змін до Конституції України має ґрунтуватися на засадах демократичної легітимності, відповідно до якої конституційні положення підлягають переглядові виключно на підставі вільного волевиявлення народу України за допомогою справедливих і демократичних процедур.

ІІ. Основні параметри внесення змін до Конституції України мають відображати суспільний консенсус щодо засадничих положень, які визначають:

а)      сутність змісту прав людини і основоположних свобод у залежності від їх юридичної природи, яка зумовлює негативні або позитивні обов’язки держави перед індивідом;

б)      посилення засад парламентаризму шляхом введення інституту інтерпеляції, відкритих процедур парламентського контролю над поліцейськими структурами та спецслужбами (правоохоронними органами у традиційному формулюванні), трансформації абсолютної депутатської недоторканності до обмеженої, роль парламенту у формуванні уряду має бути вирішальною;

(далі…)

Я оголошую свій дім зоною, вільною від ГМО…

РАДМІЛА КОРЖ      “Українська альтернатива” журналіст, еколог

Це не жарт – це нормальна світова практика. Про яку, на жаль, мало знають в Україні, а деякі медіа-менеджери взагалі вважають «європейськими витребеньками» і нецікавим фактом для пересічного українця.

В принципі, рух за створення зон, вільних від генетично модифікованих організмів, має багато рівнів. Від рішення людини щодо своїх особистих позицій до політичного рішення органів місцевого самоврядування. Такими зонами можуть бути, виходячи зі світового досвіду: будинок та присадибна ділянка, навчальний заклад, заклад громадського харчування, магазини та торгівельні мережі, фермерське господарство, асоціація фермерських господарств, село, райцентр, обласний центр, район, область, національна мережа зон вільних від ГМО, транскордонний регіон, країна. (далі…)

Проблема на місцях

ОЛЕКСІЙ ПОБЕРЕЖНИЙ «Українська альтернатива» журналіст, політтехнолог

«Україна, то наче великий віз, наповнений усім досхочу, але маємо одну велику ваду – колеса цього воза тягнуть у різні сторони» (Цитата з фільму «Дорога на Січ»).

Так вже склалося, що найсильніші та найслабші риси управління та влади, а також діапазон можливостей помітніші не у великих містах, а за кількадесят кілометрів від них. Мегаполіси часто замилюють наші очі та мозок яскравою рекламою, комфортом і безперервним споживанням. Тож після навчання у київському університеті, випробовувати здобуті знання найкраще мені було, як не дивно, поза межами столиці. На прикладі мого рідного Бердичева можна переконатися, що у провінційних містах все виглядає сумніше, але й реалістичніше водночас. Тут одразу бачиш проблему й одразу починаєш шукати шляхи до її розв’язання. (далі…)

Собаки – ніщо, імідж – все! Або як бездумний піар теж шкодить іміджу

РАДМІЛА КОРЖ "Українська альтернатива" журналіст, еколог

Нещодавно, на початку грудня, в агенції УНІАН відбулось певне дійство під назвою «Питання бойкоту ЄВРО-2012 в Європі: від знищення тварин до «справи Тимошенко».

Ну, що ж, в інформаційних агенціях багато чого цікавого проходить, але саме в цій ситуації, дивним видалось те, що найменше двоє з трьох фігурантів дійства – розумні, шановані в своїй царині люди, яким не личило б валити в купу «коней та людей», та стверджувати на догоду чи то владі, чи то певному прошарку аудиторії, помішаному на конспірологічних  теоріях, про те, що «Чемпіонат Європи по футболу – одна з найпрестижніших спортивних подій в світі. (далі…)

Право на мирні зібрання та порядок здійснення поліцейських акцій по забезпеченню правопорядку

МИХАЙЛО САВЧИН «Українська альтернатива» кандидат юридичних наук, доцент

Право на мирні зібрання поряд із правами на свободу вираження поглядів і на свободу об’єднань визнаються трьома опорами демократичного устрою сучасного суспільства.

Без реалізації хоча б одного із цих прав значно ускладнюється змінюваність і безперервність влади, можливість уряду компетентно реагувати на запити і потреби суспільства й оперативно їх вирішувати.

Водночас останнім часом як українське суспільство, так і європейську спільноту турбує неадекватність українських поліцейських структур у забезпеченні громадського порядку та захисту прав і законних інтересів приватних осіб. (далі…)

Хто перший серед країн Східного партнерства на шляху євроінтеграції ?

ІРИНА КРАВЧУК "Українська альтернатива" докторант Національної академії державного управління

У м. Познань (Польща) 28-30 листопада пройшла Третя зустріч Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. «Українська альтернатива» на цьому заході була представлена вперше. Для нас це унікальна можливість взяти участь у робочих групах форуму, обмінятися досвідом із колегами, налагодити співробітництво з організаціями країн Східного партнерства та ЄС. Мені запам’яталося хвилювання з приводу підтримки Форумом резолюції щодо парафування угоди про асоціацію з Україною; вироблення концепції форуму у «стратегічній підгрупі»; різношерста, але цікава робоча підгрупа із адміністративної реформи; нагородження українського журналіста Сергія Лещенка і чарівне вечірнє місто Познань. (далі…)

Місцеві вибори: Крок вбік

Виглядає на те, що територіальні виборчі комісії налаштовані по повній програмі використати відведені їм законом 5 днів на підрахунок голосів і ще 5 – на оприлюднення офіційних результатів. Навіщо їм стільки часу за відсутності потреби зводити дані по всій країні – питання риторичне. Але перші враження про місцеві вибори можна сформулювати на основі результатів екзит-полів, зведених тут: http://www.pravda.com.ua/articles/2010/10/31/5531933/

Очевидний позитив один: вибори відбулися. Ще недавно обговорювалися пізніші терміни проведення місцевих виборів чи навіть можливість їх відміни.

Мінусів – більше. (далі…)

Мажоритарні вибори до місцевих рад: кому це вигідно?

Після закінчення президентських виборів, важливим предметом обговорення у суспільстві стали вибори до місцевих рад. У фокусі не тільки дата майбутніх виборів, але й можлива зміна виборчої системи. “Кому вигідно?” – як завжди, головне питання. Спробуймо розібратися, відштовхуючись від інтересів виборців.

Існуюча пропорційна система не відображає інтересів місцевої громади. Вона пристосована до потреб партійно-політичних угруповань загальнодержавного рівня. Місцеві осередки партій не мають вирішального впливу на те, хто стане кандидатом на виборні посади у місцевому самоврядуванні. Останнє слово – за партійним керівництвом в центрі. А воно майже нічого не знає про місцеву громаду, її проблеми та потреби. І – що гірше, не дуже хоче дізнатися. (далі…)

Країна в пошуках опозиції

В процесі формування депутатської більшості та уряду президент порушив всі можливі закони – від Конституції до Руської правди. Як висловився Віктор Янукович в ефірі ICTV, до чого тут Конституція, якщо у парламенті є більшість, яка хоче працювати?
Ганна Герман без зайвих рефлексій в ефірі радіо “Ера” в середу заявила, що пульт управління державою знаходиться в Адміністрації президента. Навіть не у самого Януковича.

(далі…)