Posts belonging to Category Досвід трансформацій



Старший лейтенант В.Кухар: Це наша земля, а не міфічна “Новоросія”

 

Ajdar_river_Rajgorodka_september-2014_V-Kukhar

Ще якийсь рік тому основним заняттям Володимира Кухаря було вивчення і популяризація світового досвіду реформ, політична аналітика. Майдан став першим випробуванням його здатності перевіряти теорію практикою. Володимир був на Майдані в усі революційні драматичні дні, аж до останнього – 20-го лютого. Тому війна, яка спалахнула на Сході України, не залишала йому вибору – він пішов до лав Збройних Сил, не міг залишатися осторонь справи захисту незалежності і суверенітету Батьківщини. Нині Володимир Кухар служить заступником командира роти 12 батальйону територіальної оборони «Київ». Після бойових дій на Луганщині разом з своїми бойовими побратимами знаходиться на переформатуванні. Пропонуємо увазі читачів інтерв’ю з В. Кухарем. (далі…)

Ukrainian Alternative. The Economic Program

Минулого року Українська альтернатива виступила з Економічною програмою.

Ми самі її зробили, на особистій ініціативі та ентузіазмі – без залучення коштів та будь-якких ресурсів ззовні. Залучалися лише експерти з окремих питань, за участь кожного спасибі! Власне, й наші інвестиції були мінімальні – час, зусилля, приміщення для обговорення, кошти на безнзин для поїздок, під час яких відбувалася популяризація Програми. Виборча кампанія до Верховної ради також використовувалася для поширення наших ідей.

В середовищі активістів та експертів ведеться постійна дискусія щодо самої доцільності написання програм. Дехто каже, що все вже написано. Воно ніби й багато написано, але не все – змінюється час, обставини, ідейне тло, мотивація тих, хито пише і тих, хто читає та втілює.  Якщо прийняти за даність те, що “маємо те, що маємо”, що українська політика застигла і спроби пошуку нового “підривають основи”, тоді дійсно нічого не залишається, як ротація білякоритна. Ми хочемо бачити більш шляхетні ротації – навіть якщо доведеться деякі з основ підважити. І не хочеться як закостеніння, так і біганини по колу.

Дехто каже, що не важливо, що написано у програмах, а важить те, хто і як буде їх виконувати. Так, не менш важливим за зміст програми є склад команди, яка буде її запроваджувати. Попри знецінювання слів, ідей та програм, вони повинні бути. Вони відображають наш світогляд і погляд на вирішення актуальних для багатьох проблем. Це те, що у що ми віримо і що готові відстоювати.

Хтось каже, що Програма занадто вузько спрямована – переважно на інтереси малого і середнього бізнесу. А хтось – що вона завелика: однієї тези про дерегуляцію бізнесу, вивільнення ділової енергії досить для початку. Запитують, чому цифри такі, а не інкаші. Кажуть, що спершу має йти політика, інституції і часто – разом з національною ідентичністю. Ми готові це все обговорювати. Важливо щоб було що обговорювати і щоб була добра мотивація робити.

Часто запитують, хто та коли буде буде цю Програму запроваджувати.  Ми віримо, що ступор українського політичного життя та хаос громадянської активності не вічні. Усьому свій час – буде інший час, інші можливості та інші люди. Тим часом ми готуємося зустріти цей час у повній громадянській та професійній готовності. Ідеї живуть і повинні мати хід.

Ми готові ділитися ними з усіма людьми доброї волі, які готові зі своїми компетенціями докластися до просування ідеї свободи, у даному випадку – свободи економічної. Буде економічна свобода, буде й все інше – ділова активність, податки та відрахування, соціальні програми. Буде конкурентноспроможна економічна система і можливість досягати добробуту в ній.

Україномовний тект Економічної програми на сайті УА тут.

ВОЛОДИМИР КУХАР,

голова ГО “Українська альтернатива”

Ukrainian Alternative

The Economic Program

 

  1. Reducing the tax burden
    • The tax system should not be a means for the government to put pressure on business. Focus will be not on the government imposing taxes, but on business paying them.
    • The tax burden in Ukraine measured as the taxes collected as percentage in the GDP is close to the EU average level. It’s too much for a country that desires the above-average economic growth.
    • We will cancel the VAT and replace it with the sales tax. VAT is one of the most complicated taxes and the largest source of corruption. Sales tax, which will actually be a tax on sales revenue, set at the level about 4%, is much more transparent and much simpler in administering.
    • Since Ukraine is integrated into the world economy and 135 countries use VAT, which is reimbursed on export, in order to put Ukrainian exporters on the same ground the sales tax won’t be levied on exports revenue and will be levies on the imports instead.
    • Corporate income tax will be 20%, and it will be levied only on the corporations (defined as legal entities that provide limited liability to owners).
    • We will quit all privileges set for the corporate income tax, and at the same time will quit any limitations on tax deductibility of actual expenses.
    • Accelerated depreciation methods will be allowed.
    • Personal income tax will be 15% flat rate, regardless to the source of income. The same rate will be used to the income of non-residents.
    • Personal income tax will be imposed on the amount of income exceeding the minimal wage.
    • In case of selling personal property the income will be calculated as the difference between the selling and the buying price, and the negative income will be used as the tax credit to reduce income tax on the other sources of income.
    • Social tax on labor income will replace all taxes and duties (pension, unemployment insurance, etc.) and its rate will be 20%. As the pension reform advances to the stage when non-government pension funds will take larger share, the social tax rate will be decreased.
    • Excise tax will be imposed only on the socially dangerous goods such as alcohol, gasoline, tobacco, etc.
    • All other taxes will be cancelled. It will be prohibited to disguise taxes by using other names such as duties, fees, etc.
    • (далі…)

Навчання в шкарпетках

У найкращих у світі школах не складають іспитів, не бояться двійок і ходять босоніж

У конференц-залі гімназії № 48 міста Києва — аншлаг. Директори шкіл, науковці Національної академії педагогічних наук, фахівці Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України уважно слухають розповіді гостей із Фінляндії. Генеральний секретар Ради з питань якості освіти Фінляндії Хейккі К. Луутінен і директор школи з міста Кітее Кюості Вяррі діляться секретами успіху фінської освіти.

СВІТЛАНА ГАЛАТА, журналіст, "Українська альтернатива"

Тільки в шостому класі діти мають змогу пройти необов’язковий районний іспит, і то тільки за згоди класного керівника. Щодо цього фіни категоричні: «або ми готуємо дитину до життя, або — до іспитів!»

Ділитися є чим: 2000 року з’ясувалося, що фінська молодь читає найкраще в світі. У 2003-му фіни вияви­лися найуспішнішими з мате­матики. В 2006-му – першими з природничих наук. За резуль­татами 2009 року країна була одночасно другою за науками, третьою за читанням і шостою з математики. «Досі дивуюся, – каже Кюості Вяррі. – Я й не знав, що ми такі сильні».

(далі…)

Розмова про грузинські реформи за кавою (м. Київ)

Автор відеоверсії – ВІКТОР КОПИЛЕЦЬ

Розмови про грузинські реформи за кавою. Відео та аудіо

«Спочатку було слово…»

Євангеліє від Іоанна

        Обговорення грузинських реформ та перспективи запровадження змін в Україні в шести українських містах пройшли успішно :-) Байдужих серед присутніх, схоже, не залишилося.  З деякими моментами цих бесід можна ознайомитися за матеріалами, розміщеними нижче. Детальніші  підсумки акції чекайте найближчим часом!

 

Івано-Франківськ.

Частина 1 –

Частина 2 –

Джерело: http://www.frankivsktv.if.ua

Львів:

Одеса:

Розмова про грузинські реформи за кавою. Матеріали до вступного слова

 Володимир Кухар, 

ГО «Українська альтернатива»

Травень, 2012.

Одеса – Івано-Франківськ – Львів – Тернопіль – Харків

 

 

 

 

Єдина стратегія реформ – правильне розуміння економічної свободи

Друзі, дякую, що ви тут!

Вже сам цей факт показує, що наші інтереси близькі і нам буде про що поговорити.

Чому я зацікавився темою грузинських реформ? Мені довелося попрацювати у сфері державного управління і побачити зсередини, як ідуть, а точніше – чому не йдуть українські реформи. У 1990-х роках я працював у Національному агентстві України з реконструкції та розвитку. Це був цікавий час, перша каденція Леоніда Кучми. Новий тоді президент намагався робити нове, прогресивне, а Нацагентство займалося питаннями залучення інвестицій, роботою зі Світовим банком та МВФ, міжнародною технічною допомогою, кредитами під гарантії уряду, а з 1998 року – євроінтеграцією. Тоді Л.Кучма підписав Указ про стратегію євроінтеграції, і відповідно до неї в Україні уже в 2007 році мали бути створеними передумови для вступу до ЄС. Ця історія зі стратегією євроінтеграції якнайкраще ілюструє, що ми планували і де ми є.

У справі залучення іноземних інвестицій довелося поїздити за досвідом – Британія, Канада. Ми шукали підходи, планували, а тим часом інвестиції не йшли достатніми темпами. І коли я побачив графік надходження інвестицій до Грузії у книжці Лариси Буракової «Почему у Грузии получилось», це мене вразило. Після Революції троянд наприкінці 2003 року вже з 2006 року ми бачимо там різкий підйом притоку інвестицій, який тримався і у 2007 році. І лише російське вторгнення та криза 2008 року збили цю проривну хвилю, проте тенденція вражаюча і зараз вона відновлюється.

(далі…)

До Унежу: Стан громадянства в Україні

Минулого року на запрошення друзів мав щасливу нагоду познайомитися з Унежем. Уніж – унікальне місце. Це база, яку самі для себе, своїми зусиллями та коштами ентузіастів, розбудовують громадські активісти. Самі будують, самі ж обмінюються думками. Минулого року в Унежі ми з Іриною Кравчук вперше публічно представляли “Українську альтернативу”. Цього року не вдасться побувати там, проте кількома тезами спробую долучитися до обговорень колег.

ВОЛОДИМИР КУХАР, лідер "Української альтернативи"

За рік від травня 2011 року ситуація «нагорі», серед тих, проти кого виступають небайдужі патріотичні громадяни з демократичними поглядами, не змінилася. Нагорі роблять те, заради чого йшли у владу – переводять політичні дивіденди у фінансові статки і далі – у символи показної розкоші та «легких» (точніше – «дурних») грошей. Як і варто було очікувати і попри численні чутки та інтриги, радикальних кадрових змін не відбулося. Уособленням цього залишається домінування у гуманітарній сфері Д.Табачника. «Православні мракобіси», як вони себе називають, навіть інституціоналізувалися – організували «Клуб Альтернатива» і завели сайт «Ревізор» під чуткім керівництвом О.Чаленка. Якщо у 2011 році на хвилі обурення від першого року президентства В.Януковича небайдуже громадянство перебувало у пошуку нового, то у  2012 році настав період втоми і апатії. Найкраще і на науковому матеріалі це проілюстровано у дослідженні GfK. (далі…)

Реформа карного права у Грузії і боротьба з корупцією: Презентація

Автор: ВОЛОДИМИР КУХАР, Українська альтернатива
Нещодавно у Посольстві Грузії був представлений дуже цікавий досвід нашої колись “братньої радянської республіки”, а тепер лідера реформ у світі найбезпечнішої країни у Європі Грузії. Було дві презентації, одну з них можна буде оглянути нижче вже, а другу – дещо згодом.
На першу тему говорив перший заступник головного прокурора Грузії Давид Сакварелідзе. Легко віриться, що молоді, освічені, віддані справі люди можуть провести сутнісні зміни у країні.

Перший заступник головного прокурора Грузії Давид Сакварелідзе презентує грузинський досвід реформ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завершилася дискусія виступом поважної пані, яку представили першим заступником українського агентства по боротьбі з корупцією. Пані проголосила чи не найбільшими корупціонерами працівників музеїв, які виступають проти інвентаризації музейних цінностей. На завершення вирішила презентувати грузинським гостям медальдо Євро-2012.

 

Алаверди української влади грузинським реформаторам.

Як там у Віктора Цоя: “Почему мы стоим, а места вокруг нас пустуют?”

Вакантний стілець українського реформатора.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А нижче, власне, і сама презентація. Деякі цифри вражають! Подивіться! :)

 

Український гуманітарний простір: рух одиниць?

СТАНІСЛАВ ФЕДОРЧУК «Українська альтернатива» політолог, експерт з соціології

Джерело:  http://nslowo.pl/

Подиву гідні спроби імітувати створення системи соціалізації молодих людей у стан громадян, продемонстровані за 20 років української державності. Вони показали неможливість наливання молодого вина в старі міхи, кризу українського гуманітарного простору, в якому корпоративні інтереси дуже часто переважають здоровий глузд. Окремим пунктом є брак повноцінного українського гуманітарного простору на сході й півдні України, що виправдовується, як правило, чи то картатим етнічним складом реґіону, чи то важкою історичною долею. А відповідь лежить на поверхні: загальна слабкість суспільних і державних інститутів у здійсненні будь-якої державної політики наклала свій відбиток і на культурну царину. (далі…)

Я оголошую свій дім зоною, вільною від ГМО…

РАДМІЛА КОРЖ      “Українська альтернатива” журналіст, еколог

Це не жарт – це нормальна світова практика. Про яку, на жаль, мало знають в Україні, а деякі медіа-менеджери взагалі вважають «європейськими витребеньками» і нецікавим фактом для пересічного українця.

В принципі, рух за створення зон, вільних від генетично модифікованих організмів, має багато рівнів. Від рішення людини щодо своїх особистих позицій до політичного рішення органів місцевого самоврядування. Такими зонами можуть бути, виходячи зі світового досвіду: будинок та присадибна ділянка, навчальний заклад, заклад громадського харчування, магазини та торгівельні мережі, фермерське господарство, асоціація фермерських господарств, село, райцентр, обласний центр, район, область, національна мережа зон вільних від ГМО, транскордонний регіон, країна. (далі…)