Posts belonging to Category Економічні реформи



Пенсійна реформа: як демонтувати солідарну систему

ВАЛЕНТИН ХОХЛОВ, "Українська альтернатива"

ВАЛЕНТИН ХОХЛОВ, “Українська альтернатива”

Для підтримки пенсійних зобов’язань солідарної системи її слід капіталізувати на 240-260 млрд дол. В Україні цих коштів нема, тому у нас мало часу для демонтажу солідарної системи і формування індивідуальних пенсійних накопичень. (далі…)

Записки лібертаріанця. Аналогії

ВАЛЕНТИН ХОХЛОВ, "Українська альтернатива"

ВАЛЕНТИН ХОХЛОВ, “Українська альтернатива”

№ 2 – Аналогії

Питання будівництва держави і написання Конституції навряд привертають увагу громадян на щоденній основі, тому можуть здатися читачам більш складними і абстрактними, ніж вони є насправді. Тому, перш ніж рухатися далі, пропоную розглянути дві аналогії, які можуть бути ближчими і доступнішими для розуміння – об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) і акціонерне товариство (корпорацію). (далі…)

Замена НДС на налог с оборота – источник стремительного роста экономики

ВІТАЛІЙ ІВАХОВ, "Українська альтернатива"

Откуда взялся НДС?

Нормально было бы платить налог только с прибыли. Заработал – отдай государству часть. Не заработал – можешь не отдавать. Но в реальности деньги – это не фиксированная величина , а непрерывный поток. А прибыль наступает эпизодически, дискретно. Надо было придумать способ брать налог  «с денежного потока» , за цикличный период, за каждый месяц. Брать налог «до того» как рассчитана  прибыль. Так родился НДС. Это очень элегантный налог, но он рождает массу лазеек для уклонений и хищений, потому, что он требует расчета, не является бесспорным.  В той стране, где чиновники не думают о давлении на бизнес , боятся воровать из бюджета и идут на службу ради зарплаты, а не ради взяток – это отличный налог. Европа пришла к нему далеко не сразу. (далі…)

Тези до економічної реформи

ВАЛЕНТИН ХОХЛОВ, "Українська альтернатива"

На сьогодня комусь може здатися, що економічна реформа – це не головне, що питання збереження територіальної цілісності важливіші. Це дійсно так, але відкласти реформування економіки неможливо. Люди, які незадоволені економічною ситуацією, будуть шукати вихід  у інших сферах. Чи бажають російськомовні мешканці Естонії чи Латвії приєднатися до Росії? Чи беруть вони російські паспорти? Ні, тому що вони живуть у кращих, більш вільних та успішних, країнах. Успішність економічного розвитку України, добробут її громадян та впевненість у своєму майбутньому є кращими гарантами суверенітету та територіальної цілісності, ніж Будапештський протокол чи авіаносці США. (далі…)

Відкритий лист Степану Кубіву та Арсенію Яценюку

 

ВАЛЕНТИН ХОХЛОВ, "Українська альтернатива"

Пане Степане, пане Арсенію,
Вам пише Ваш роботодавець. Як громадянин України, я взяв Вас на роботу як найманих менеджерів держави та делегував вам частину тієї влади, що її має народ. Як платник податків, я сплачую за Вашу працю, за Ваші офіси, за Ваші автомобілі, відрядження, прийоми, тощо. Тому я маю повне право вимагати, щоб мої інтереси, як і інтереси інших громадян України, Ви ставили понад інтереси держави, інтереси окремих державних інститутів та власні особисті інтереси. Можливо, колишні посадовці вважали себе царями, але Ви повинні пам’ятати, що Ви не царі, а лише обслуговуючий персонал для громадян. (далі…)

Ukrainian Alternative. The Economic Program

Минулого року Українська альтернатива виступила з Економічною програмою.

Ми самі її зробили, на особистій ініціативі та ентузіазмі – без залучення коштів та будь-якких ресурсів ззовні. Залучалися лише експерти з окремих питань, за участь кожного спасибі! Власне, й наші інвестиції були мінімальні – час, зусилля, приміщення для обговорення, кошти на безнзин для поїздок, під час яких відбувалася популяризація Програми. Виборча кампанія до Верховної ради також використовувалася для поширення наших ідей.

В середовищі активістів та експертів ведеться постійна дискусія щодо самої доцільності написання програм. Дехто каже, що все вже написано. Воно ніби й багато написано, але не все – змінюється час, обставини, ідейне тло, мотивація тих, хито пише і тих, хто читає та втілює.  Якщо прийняти за даність те, що “маємо те, що маємо”, що українська політика застигла і спроби пошуку нового “підривають основи”, тоді дійсно нічого не залишається, як ротація білякоритна. Ми хочемо бачити більш шляхетні ротації – навіть якщо доведеться деякі з основ підважити. І не хочеться як закостеніння, так і біганини по колу.

Дехто каже, що не важливо, що написано у програмах, а важить те, хто і як буде їх виконувати. Так, не менш важливим за зміст програми є склад команди, яка буде її запроваджувати. Попри знецінювання слів, ідей та програм, вони повинні бути. Вони відображають наш світогляд і погляд на вирішення актуальних для багатьох проблем. Це те, що у що ми віримо і що готові відстоювати.

Хтось каже, що Програма занадто вузько спрямована – переважно на інтереси малого і середнього бізнесу. А хтось – що вона завелика: однієї тези про дерегуляцію бізнесу, вивільнення ділової енергії досить для початку. Запитують, чому цифри такі, а не інкаші. Кажуть, що спершу має йти політика, інституції і часто – разом з національною ідентичністю. Ми готові це все обговорювати. Важливо щоб було що обговорювати і щоб була добра мотивація робити.

Часто запитують, хто та коли буде буде цю Програму запроваджувати.  Ми віримо, що ступор українського політичного життя та хаос громадянської активності не вічні. Усьому свій час – буде інший час, інші можливості та інші люди. Тим часом ми готуємося зустріти цей час у повній громадянській та професійній готовності. Ідеї живуть і повинні мати хід.

Ми готові ділитися ними з усіма людьми доброї волі, які готові зі своїми компетенціями докластися до просування ідеї свободи, у даному випадку – свободи економічної. Буде економічна свобода, буде й все інше – ділова активність, податки та відрахування, соціальні програми. Буде конкурентноспроможна економічна система і можливість досягати добробуту в ній.

Україномовний тект Економічної програми на сайті УА тут.

ВОЛОДИМИР КУХАР,

голова ГО “Українська альтернатива”

Ukrainian Alternative

The Economic Program

 

  1. Reducing the tax burden
    • The tax system should not be a means for the government to put pressure on business. Focus will be not on the government imposing taxes, but on business paying them.
    • The tax burden in Ukraine measured as the taxes collected as percentage in the GDP is close to the EU average level. It’s too much for a country that desires the above-average economic growth.
    • We will cancel the VAT and replace it with the sales tax. VAT is one of the most complicated taxes and the largest source of corruption. Sales tax, which will actually be a tax on sales revenue, set at the level about 4%, is much more transparent and much simpler in administering.
    • Since Ukraine is integrated into the world economy and 135 countries use VAT, which is reimbursed on export, in order to put Ukrainian exporters on the same ground the sales tax won’t be levied on exports revenue and will be levies on the imports instead.
    • Corporate income tax will be 20%, and it will be levied only on the corporations (defined as legal entities that provide limited liability to owners).
    • We will quit all privileges set for the corporate income tax, and at the same time will quit any limitations on tax deductibility of actual expenses.
    • Accelerated depreciation methods will be allowed.
    • Personal income tax will be 15% flat rate, regardless to the source of income. The same rate will be used to the income of non-residents.
    • Personal income tax will be imposed on the amount of income exceeding the minimal wage.
    • In case of selling personal property the income will be calculated as the difference between the selling and the buying price, and the negative income will be used as the tax credit to reduce income tax on the other sources of income.
    • Social tax on labor income will replace all taxes and duties (pension, unemployment insurance, etc.) and its rate will be 20%. As the pension reform advances to the stage when non-government pension funds will take larger share, the social tax rate will be decreased.
    • Excise tax will be imposed only on the socially dangerous goods such as alcohol, gasoline, tobacco, etc.
    • All other taxes will be cancelled. It will be prohibited to disguise taxes by using other names such as duties, fees, etc.
    • (далі…)

Пенсійна реформа: соплі об вишиванку

Є теми, над якими не можна іронізувати. Можливо або співпереживати, або – лаятися. Стосовно скасування пенсійної реформи можна тільки лаятись

 

Найостанніший український політик розуміє: щоб розподілити державні кошти (на зарплату, пенсії, соціальні виплати), їх треба спочатку заробити. Знає, але ніколи не зізнається. Тому останні спроби ощасливити пенсіонерів перетворилися на взаємні звинувачення, самовиправдання та нічим (навіть фіговим листком!) не прикритий піар.

СВІТЛАНА ГАЛАТА, "Українська альтернатива", журналіст

Скасування пенсійної реформи за останні тижні було провалено двічі. На початку квітня для підтримки пенсіонеролюбного законопроекту комуністів не вистачило шести голосів. Три з них – волинських олігархів-опозиціонерів. Ще три – інших полум’яних бійців з опозиції. Два тижні поспіль Петро Симоненко надимав щоки і хизувався вірністю ідеалам, а опозиція пояснювала, що комуністи всього лише «клеїли дурника». Мовляв, змовилися з регіоналами: ви нам – «пенсійку» до порядку денного, а ми вам – голосування за інші закони.

Олігархи-волиняни, котрі півроку тому на зустрічах зі старенькими зворушено витирали соплі об вишиванки і клялися боротися за права виборців, також виправдовувалися. Степан Івахів, наприклад, апелював до Голодомору, постанову про який не підтримали комуністи. Та й узагалі, за популістський проект КПУ національно свідомі люди не голосують. А ось за проект від опозиції – обов’язково! Як тільки внесуть, так одразу ж: «Лента за лентою набои подавай!». Заодно й трибуну розблокують.

Минулого тижня – внесли. Два – від опозиції, один – від Володимира Литвина.

Скажемо одразу: від того, що опозиція домоглася персонального голосування в парламенті, «вигрібна яма» на оркестрову не перетворилася.

Першим (за скороченою процедурою) розглядали законопроект позафракційного депутата Сергія Міщенка. Документ, зокрема, передбачав повернення пенсійного віку для чоловіків до 60 років і для жінок – 55, за умови страхового стажу не менш ніж 15 років.

(далі…)

Розмова про грузинські реформи за кавою (м. Київ)

Автор відеоверсії – ВІКТОР КОПИЛЕЦЬ

Економічна програма ГО «Українська альтернатива»

(Text in English is on the bottom of the text)

Зниження податкового навантаження

  •  Ми виходимо з того, що податкова система не є засобом для державного тиску. Не держава стягує податки, а бізнес сплачує податки.
  • Податкове навантаження в Україні як частка податків до ВВП близький до середнього серед країн ЄС рівня. Як для країни,  що прагне швидкого економічного зростання, це занадто високе навантаження.
  • Ми почнемо зі скасування ПДВ та заміни його податком з продажів. ПДВ є одним з найбільш складних податків та найбільшим джерелом корупції. Податок з продажів, який буде братися як відсоток від виручки, орієнтовно 4%, є набагато більш прозорим та простим в адмініструванні.
  • Оскільки Україна є інтегрованою в світову економічну систему, де 135 країн застосовують ПДВ, який згодом відшкодовується при експорті, то для забезпечення рівних умов українським виробникам у порівнянні з іноземними, податок з продажу не буде стягуватись з експортної виручки, але натомість буде стягуватись з вартості імпорту.
  • Податок на прибуток підприємств буде встановлено на рівні 20%, він буде застосовуватись лише для корпоративних структур (у яких власники мають обмежену відповідальність). (далі…)

Розмови про грузинські реформи за кавою. Відео та аудіо

«Спочатку було слово…»

Євангеліє від Іоанна

        Обговорення грузинських реформ та перспективи запровадження змін в Україні в шести українських містах пройшли успішно :-) Байдужих серед присутніх, схоже, не залишилося.  З деякими моментами цих бесід можна ознайомитися за матеріалами, розміщеними нижче. Детальніші  підсумки акції чекайте найближчим часом!

 

Івано-Франківськ.

Частина 1 –

Частина 2 –

Джерело: http://www.frankivsktv.if.ua

Львів:

Одеса: