Posts belonging to Category Некатегоризовано



Заява ГО “Українська альтернатива”

 

 

У громадської організації “Українська альтернатива поцупили назву.
logo_ua_2Український політикум продовжує у своєму стилі. Яку альтернативу можуть витворити злодюжки? Кому альтернативу? Кілька разів олдскульні політики старої школи намагалися підібратися бо теми “запозичення” назви “Українська альтернатива”, але, врешті, обмежувалися своїми щодо назви варіантами. А тут понеслось – пахне черговими позачерговими виборами. (далі…)

Освітяни під прицілом автоматів, або Це тобі за Україну!

СВІТЛАНА ГАЛАТА, "Українська альтернатива"

У ці важкі часи освітянам зі Сходу особливо непросто. Окрім звичних педагогічних задач, вони навчилися вирішувати й інші. Наприклад, вести вступну кампанію під час бойових дій, відбудовувати школи, заново збирати обладнання та навчальну літературу. Звичні слова з лекцій та уроків про єдину Україну нині заново осмислюються і випробовуються на міцність, часто –  під прицілами автоматів. Саме так довелося відстоювати свої переконання вчительці Наталії Зайцевій з селища Новоселівка Краснолиманського району на Донеччині. (далі…)

Сергій Каланжов: «Я звідси нікуди не піду…»

СЕРГІЙ КАЛАНЖОВ

Сергій Каланжов. Він з тих, хто опинився на Майдані в перші листопадові дні 2013 року і пройшов всі етапи української революції до лютого 2014. Через це від нього відмовилась мати і покинуло багато друзів з рідного міста Миколаєва
Сам Сергій з сім’ї військового.  До листопада минулого року у нього  за спиною були три роки роботи за контрактом у МВС. Служив конвоїром. Незадовго до Майдану звільнився і став працювати в воєнізованій охороні. Здавалося б: колишній конвоїр та майданер – речі несумісні. Але це – Україна. (далі…)

Освітянський загін Небесної сотні

                                                           Душу й тіло ми положим за нашу свободу…

«Мамко ж моя, не лай мені», – під слова цієї пісні Україна прощалася з героями, які загинули на Майдані.  Найстаршому було 73 роки, наймолодшому – 17. Особи не всіх встановлені, процедури впізнання тривають. Про багатьох відомості обмежуються лише іменем і прізвище. Чи – тільки іменем.
Серед полеглих – люди з усіх куточків України. Це фермери, будівельники, художники, режисери.. У списку загиблих є чимало освітян: учителі, викладачі і студенти. (далі…)

Євген Головаха: Радянське минуле хоче взяти реванш

СВІТЛАНА ГАЛАТА, "Українська альтернатива"

Українське суспільство часто називають суспільством нереалізованих можливостей. Які горизонти відкриваються перед нами сьогодні, яка ціна громадянської активності і де знаходиться «точка опори» для зміни українського суспільства –  ці та інші запитання ми поставили одному з провідних  соціологів України – доктору філософських наук, заступнику директора Інституту соціології НАНУ Євгенові ГОЛОВАСІ. (далі…)

План дій: люстрація та інші кроки

ВАЛЕНТИН ХОХЛОВ, "Українська альтернатива"

Атмосфера ейфорії наразі нагадує мені початок 2005 року. Але ми не маємо забувати, що великі сподівання перетворилися в не менш велике розчарування, через те що наша країна не пройшла через очищення від кучмістів.

Тоді спочатку Азаров з’явився на Майдані в помаранчевому шарфі. Потім Губський, Волков, Бродський, Балога, тощо – повернулися у владні структури. А скінчилося все найбільшою трагедією в історії сучасної України.

Свіжі заяви Єфремова та Кернеса показали, що історія повторюється.

Безкарність Януковича в 2005 році має наслідком великі людські жертви в 2014-му. Тому вкрай важливо зараз негайно вдатися до закладів, які не лише очистять владні структури від “яничар” і “кучмістів”, а й унеможливлять їхнє повернення до влади в майбутньому. (далі…)

Кроки до завершення війни

Олена Зозуля, практичний психолог, гештальт-терапевт

Війна закінчена. Мета досягнута. Країна має швидко здійснювати антикризові кроки.

Українці усього світу оплакують загиблих, моляться за одужання поранених і радіють перемозі.

Настав час повертатися до мирного життя: мріяти, вчитися, кохати, працювати, відпочивати.

Але не вдається. Очі все ще прикуті до екранів телевізорів, звук, що нагадує постріл, – йокає у серці, діти граються у самооборонців та беркутів і бояться, що татко не повернеться. (далі…)

Битий небитого повезе?

Ганна Черненко, Інститут філології КНУ ім.Т.Шевченка

 

На разі триває процес перемовин і домовленостей між політичними лідерами. Майдан стоїть. І ті, хто має силу впливати на події, поки що можуть зробити так, щоб у результаті цих торгів нас, за словами Тараса Шевченка, “не збудили окраденими”.

Щоб після цієї революції ні в кого не залишилося такого гіркого осаду, як після Помаранчевої.

Оптимістичним і безкровним варіантом завершення революції, і все до того йде, може стати: (далі…)

Маєш право!

ВОЛОДИМИР КУХАР, "Українська альтернатива"

Україна переживає один із найскладніших періодів з часів своєї незалежності – вирішується доля нашого народу і його майбутнє!

Після успішної оборони Майдану від Беркуту в ніч на 11 грудня та політична ініціатива перейшла на сторону народу. Проте з того часу майже нічого нового не відбулося. Ми знову можемо опинитися у ситуації тих, хто наздоганяє, після такого ж успішного протистояння спецпризначенцям 11 січня.

Чому? Відповідь проста – влада намагається показати нам, що їй байдуже, що відбувається.

За місяць Майдану активні громадяни нагадали суспільству 5 статтю Конституції – єдиним джерелом влади в Україні є народ. 

Нам необхідно почати застосовувати нашу владу! Ми маємо право знати, що від нашого імені підписує влада. Ми маємо право відстоювати наші законні права! Ми маємо право вимагати від влади здійснення волі народу! (далі…)

Майдан у Межигір’ї: вбити “маленького українця”! У собі

ВОЛОДИМИР КУХАР, "Українська альтернатива"

З друзями під національним прапором пройшлися тилами межигірського (п)резидента. Вісім автівок з веном включно і до сорока учасників обрали у Автопробізі до Межигір’я від Української альтернативи північний маршрут. Серед нас були журналісти, лікарі, депутати місцевих рад, колишні державні службовці, юристи, ІТшники. Люди з Донецька, Луганська, Києва, кияни родом з Дніпропетровська, Харківщини, Прикарпаття, Тенопільщини. Ми прийшли, щоб докладніше розвідати місцевість навколо Межигір’я і показати, що тамтешній Дракон вразливий. (далі…)